SKARB SYBERII
Hodowla Kotów Syberyjskich i Neva Masquerade
 

Mamy kocięta miot Q


 


        Witam na stronie hodowli SKARB SYBERII*PL

       - Świecie "uśmiechniętych" Kotów Syberyjskich.


Koty miałam od zawsze i zawsze marzyłam o własnej hodowli-wystawach,  jednak hodowlę kotów syberyjskich założyłam w czerwcu 2013 roku.


Hodowla  zarejestrowana jest w międzynarodowej organizacji Federation Internationale Feline (FIFe), przynależymy do Cat Club Feniks (CCF) pod patronatem Felis Polonia (FPL).

Nasza hodowla nie jest duża, co pozwala nam "dopieścić" każdego kota w naszym domu.
Traktujemy koty - jako członków naszej domowej społeczności - decydując się na kota zaczynamy ponosić odpowiedzialność za żywe stworzenie.
Poświęcamy wiele czasu i naszego trudu w każdego domownika, dlatego iż nasze koty i kocięta są dla nas najważniejsze. Mają ciepło, miłość i wszystko co do prawidłowego rozwoju im potrzeba.Charakter kotów syberyjskich jest bardzo atrakcyjny dla ludzi, którzy umieją cenić poczucie godności własnej i innych. Przymilne i czułe, doskonale wychwytują najmniejsze zmiany nastroju. Wrodzone poczucie taktu na ogół nie pozwoli waszemu pupilowi natarczywie żądać uwagi, jeżeli akurat jesteście czymś zajęci. Jednak jeśli jesteście w dobrym nastroju, kot syberyjski będzie się domagał pieszczot. 

Kot syberyjski jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, ponieważ jest bardzo wyrozumiały, a wszelkie objawy czułości (niekoniecznie delikatne głaskanie) znosi bardzo cierpliwie.
Koty syberyjskie nie są złośliwe i nie mają niszczycielskich zapędów. Bardzo szybko uczą się też czystości i dostosowują się do przyjętych w domu zasad.

Za ich zewnętrznym spokojem kryje się pewność siebie i siła. Jednak pomimo silnego charakteru, kot syberyjski łatwo dogaduje się z innymi zwierzętami. Lubi zabawę i dzieci, jest przymilny i przywiązany do właściciela. Prawie wszystkie syberyjczyki mają przezabawne przyzwyczajenie ? uwielbiają pieszczoty, gdy leżą na grzbiecie, czasami przyjmując najbardziej wymyślne pozy.


źródło: SIBPortal.pl

"W samej obecności kota jest coś, co sprawia,

że samotność przestaje doskwierać."  


                                                                                                            Louis J. Carmuti

                                                                                                         

 


 


Naszymi kotami opiekuje się :

Gabinet Weterynaryjny

  • lek.wet. Grażyna Wierzbicka, lek.wet. Dariusz Wierzbicki
  • Tel.: 607 86 00 99, 601 68 36 61
  • 84-100 Puck
  • ul. Swarzewska 15

 

Moje koty karmione są karmą:


Polecamy drapaki :                                                                                                                                             

Koty Syberyjskie